Úvodník

Zveřejněno:

Vážení čtenáři,

s oblibou říkám, že to nejcennější, co každá společnost má, jsou její zákazníci a její zaměstnanci. A toto nejnovější vydání DD Connectu bude o obojím. Určitě jste se již v některém z minulých vydání našeho pravidelného newsletteru setkali s pojmem zákaznická zkušenost, či chcete-li s Customer eXperience - odtud pak používaná zkratka CX. Ten v sobě skrývá vnímání celkového prožitku z dodané služby nebo produktu a velmi výrazně ovlivňuje to, jak je zákazník s danou firmou spokojený.

V dnešní době se společnosti potýkají také s téměř nulovou nezaměstnaností. Zaměstnanci jsou více než kdy dříve stejně důležitým faktorem úspěchu jako zákazníci a pokud si chce společnost ty správné lidi udržet, musí se o ně také náležitě starat. Nejedná se jenom o výši platu a nabídku benefitů, ale o celkovou péči o zaměstnance a vytváření efektivního a kreativního pracovního prostředí.

V tomto vydání DD Connectu se tedy věnujeme zákaznické zkušenosti uvnitř firmy. Jako vždy se na celou problematiku podíváme z různých úhlů pohledu. Věřím, že některé myšlenky vás budou inspirovat k tomu, jak zlepšit péči o své zaměstnance a zvýšit konkurenceschopnost firmy.

Pokud i vás tyto problémy trápí, jistě vás zaujmou pojmy automatizace, robotizace, svět internetu věcí nebo třeba transformace pracovních pozic. A to je jen zlomek ze vztahů mezi technologiemi a byznysem, kterými se zabýváme v tomto vydání DD Connectu.

První příspěvek s názvem Jak je důležité znát trendy přináší ochutnávku nejnovějšího vydání analytické zprávy Global CX Benchmarking Report, kterou Dimension Data vydává pravidelně každý rok již dvě desetiletí. Jan Růžička se zde zamýšlí i nad zaměstnanci z řad internetové generace, tzv. mileniálů.

Karel Hnát se zase v článku Omnichannel komunikace uvnitř firmy věnuje nastavení interních komunikačních kanálů. Pokrokové společnosti se pyšní špičkovou zákaznickou péčí, ale někdy zapomínají na to, že i jejich zaměstnanci chtějí ke spolupráci využívat moderní komunikační nástroje, videa a aplikace.

Další příspěvek Jana Růžičky – Chatboti pomáhají zákazníkům i zaměstnancům – vás seznámí s chatovacími roboty a s jejich možnostmi pro zlepšení Customer Experience. Stranou nezůstane ani interní využití chatbotů v rámci organizace.

Aktuální vydání DD Connectu pak uzavírá rozhovor s Jiřím Zemanem ze společnosti Genesys, kterého Jan Růžička vyzpovídal na téma Cloudy a CX aneb zákaznická zkušenost v oblacích. Mimo jiné se dozvíte, co je tou opravdu zásadní výhodou nativních cloudových aplikací.


Ke spokojenosti zaměstnance patří neodmyslitelně také příjemné pracovní prostředí, které podněcuje kreativitu a usnadňuje interní komunikaci. V naší Galerii si můžete prohlédnout, jaké vybavení a technologie používáme v našich nových kancelářích v Main Pointu Pankrác. Pokud přemýšlíte o stěhování nebo nové výbavě kanceláří, budeme rádi, když nás přijdete navštívit.Nejnovější vydání DD Connectu je tedy znovu plné aktuálních informací, zajímavosti a trendů, které, věřím, poslouží jako inspirace pro pozitivní změny i ve vaší firmě.

Přeji Vám krásný zbytek letošního roku.


Petr Hübl

generální ředitel, Dimension Data Česká republika

© 2018 Dimension Data All Rights Reserved | Souhlas se zpracováním osobních údajů

Téma aktuálního čísla

IT TRENDY PRO ROK 2019

Kontakt

Dimension Data Czech Republic s.r.o.
Milevská 2095/5
140 00 Praha 4
Tel: +420 224 600 010
Email: info.cz@dimensiondata.com
www.dimensiondata.com