Cyklistika se stala novým golfem

Zveřejněno:

Cyklistika je nádherný sport, ve kterém jdou závodníci často nejen za hranici svých možností, ale někdy také až k samým limitům lidského těla. Stačí vzpomenout na některé neuvěřitelně náročné etapy nejen na Tour de France. Současně jde ale o sport, který není jen doménou těch nejlepších jezdců, ale širokého spektra závodníků a rekreačních milovníků dvou kol.

Cyklistika se v České republice přetahuje s fotbalem o pozici nejoblíbenějšího a nejprovozovanějšího sportu. Cyklistice se může věnovat celá rodina na dovolené, kolo mnohým slouží jako dopravní prostředek a není málo těch, kteří si změří své síly s ostatními při cyklistickém závodu.

Kolo je nejen o pohybu, ale také o přátelské atmosféře a potkávání nových lidí. A to platí i o profesionální cyklistice, ve které si soupeři nic nedarují, když jde do tuhého. V etapách o vítězství či umístění bojuje jen určitá část závodníků a ostatní jedou pospolu až za hlavním pelotonem. Pro tuto skupinu se vžilo označení grupeto a patří do ní závodníci, jejichž cílem je etapu dokončit ve stanoveném limitu. Neútočí na nejlepší možný výsledek, ale absolvují pospolu. V této skupině panuje přátelská atmosféra, a to i napříč soupeřícími týmy.

Tento fakt si dobře uvědomuje i nejlepší český silniční cyklista Roman Kreuziger, který od letošního roku hájí barvy týmu Dimension Data for Qhubeka. Se svojí ženou Michaelou založili klub Grupeto, který spojuje hobby cyklisty s profesionálními jezdci a dává nahlédnout pod pokličku profesionálního sportu formou workshopů, společných tréninků a řadou dalších aktivit.

Grupeto přináší ideální příležitost, jak se seznámit s novými lidmi a v neformálním prostředí si popovídat nejen o cyklistice, ale také o podnikání, společných zájmech či plánech do budoucna. Cyklistika je vlastně nový golf.

“Myšlenka Grupeta je nádherná nejen v tom, že propojuje profesionální cyklistiku s amatérským světem, ale zejména v možnostech získávání nových osobních i profesionálních kontaktů. I proto jsme se rozhodli stát se generálním partnerem Grupeta. Přirovnávání cyklistiky ke golfu je z tohoto pohledu naprosto logické a jsem velmi rád, že Grupeto má všechny předpoklady pro to, aby byl klubem, který podpoří každého ze svých členů.“

Petr Hübl, Generální ředitel

Jako technologický partner Tour de France a dalších závodů v silniční cyklistice sbíráme data o jezdcích, které analyzujeme a na základě nich s pomocí umělé inteligence vytváříme predikce, jak bude závod pravděpodobně probíhat. A rádi bychom naše know-how, i zkušenosti profesionálních jezdců a dalších partnerů Grupeta sdíleli i s našimi obchodními partnery.

Zaujal vás tento projekt?

Věnujete se cyklistice, ať už aktivně, rekreačně či pasivně jako divák a chtěli byste nahlédnout pod pokličku toho, jak profíci trénují, regenerují, co jedí a jaké používají vybavení?

Registrujte se na stránkách www.grupeto.info a získejte pravidelný přístup k novinkám i pozvánkám na vybrané akce. Množství přihlášených v klubu je omezené, ale NTT jako partner Grupeta má pro své zákazníky vyhrazeno několik volných míst. Pokud tedy máte o exkluzivní členství zájem, prosíme, abyste se obrátili na váš kontakt.

© 2018 Dimension Data All Rights Reserved | Souhlas se zpracováním osobních údajů

Téma aktuálního čísla

Tour de France v novém

Kontakt

Dimension Data Czech Republic s.r.o.
Milevská 2095/5
140 00 Praha 4
Tel: +420 224 600 010
Email: info.cz@dimensiondata.com
www.dimensiondata.com